bookmate game
Роберт Б. Чалдині

Психологія впливу

Уведоми ме, когато книгата е добавена
За да прочете тази книга, качете я във формат EPUB или FB2 в Bookmate. Как се качва книга?
  • gricukroksolana4цитирапреди 5 години
    Дивно, що більшість з нас майже нічого не знає про автоматичні поведінкові моделі, незважаючи на те, наскільки поширеним є їхнє використання та наскільки важливим це може стати в майбутньому.
  • b6643682936цитирапреди 5 години
    Все слід робити настільки простим, наскільки це можливо, але не простішим.
    Альберт Ейнштейн
  • tiger tgrцитирапреди 5 години
    Полонених часто просили робити антиамериканські та прокомуністичні заяви в настільки м’якій формі, що ці заяви здавалися несуттєвими («Сполучені Штати недосконалі», «У соціалістичних країнах немає безробіття»). Однак, підкоряючись цим мінімальним вимогам, полонені американські солдати підштовхували самих себе до виконання більш суттєвих вимог. Людину, яка тільки-но погодилася з тим, що Сполучені Штати недосконалі, можна запитати, чому, на її думку, це так. Після цього її можна попросити скласти список «проблем американського суспільства» і підписатися під ним. Потім її можна попросити ознайомити з цим списком інших полонених. Пізніше цій людині можна запропонувати написати нарис з цієї теми.

    Китайці потім могли використовувати ім’я і нарис такого солдата в антиамериканських радіопрограмах, які транслювали не тільки на весь табір, але й на інші табори для військовополонених у Північній Кореї, а також на захоплені американцями південнокорейські території. Несподівано ні в чому не винний солдат виявлявся «колабораціоністом», що допомагає ворогові. Знаючи, що написала той злощасний нарис без особливого примусу, людина змінювала уявлення про самого себе, щоб відповідати ярлику «колабораціоніст», наслідком чого ставала тісніша співпраця з ворогом. Таким чином, як пише лікар Шайн, «більшість солдатів співпрацювала з противником в той чи інший час, роблячи вчинки, які здавалися самим солдатам тривіальними, але які китайці спритно обертали на власну вигоду... Китайцям це особливо добре вдавалося, коли в ході допиту вони домагалися різного роду зізнань»3.
  • Юрій Трофіменкоцитирапреди 4 години
    Все слід робити настільки простим, наскільки це можливо, але не простішим.
    Альберт Ейнштейн
  • b0492919859цитирапреди 3 години
    Аби щось полюбити, треба усвідомити, що воно може бути втрачено.
    Г. К. Честертон
  • Julia Dovhopoliukцитирапреди 3 години
    правила взаємного обміну. Це правило говорить, що ми зобов’язані постаратися відплатити якимось чином за те, що надала нам інша людина.
  • Аліна Брильцитирапреди 5 години
    Там, де всі думають однаково, ніхто не думає багато.

    Волтер Ліпман
  • b8029529662цитирапреди 5 години
    У людському сприйнятті важливу роль відіграє принцип контрасту, який впливає на те, якою ми бачимо різницю між двома речами, представленими одна за одною. Простіше кажучи, якщо другий предмет явно відрізняється від першого, ми будемо схильні перебільшувати їхню відмінність.
  • b8029529662цитирапреди 5 години
    У людському сприйнятті важливу роль відіграє принцип контрасту, який впливає на те, якою ми бачимо різницю між двома речами, представленими одна за одною. Простіше кажучи, якщо другий предмет явно відрізняється від першого, ми будемо схильні перебільшувати їхню від
  • b8029529662цитирапреди 5 години
    — слова «тому що» запускали автоматичну реакцію поступливості в суб’єктів дослідження Лангер.
fb2epub
Плъзнете и пуснете файловете си (не повече от 5 наведнъж)