1. Виправте стилістичні, пунктуаційні й орфографічні помилки, а також помилки набору.
2. Якщо ви не впевнені в правильності написання якогось слова – перевірте його за словником або замініть синонімом (краще не ризикуйте).
3. Громіздкі речення залиште белетристам. Намагайтеся вкладатись у 20 слів в одному реченні.
4. Чергуйте довжину речень, не захоплюйтеся монотонністю – ви пишете переконувальний текст, а не снодійний.
5. Переконайтеся, що кожне написане вами слово зрозуміле читачам – не абстрактному восьмикласникові (як рекомендують діди копірайтингу), а представникові вашої цільової аудиторії.
6. Перевірте, чи є між реченнями логічний зв’язок.
7. Подивіться, чи правильний порядок слів у реченні (наприклад, спочатку підмет, а потім присудок), а якщо є інверсія – чи вона справді необхідна і працює.
8. Подумайте, чи не треба ваш текст доповнити аргументами.
9. Також перевірте, чи потребують якісь ваші вислови уточнень.
10. Переконайтеся, що у своєму тексті ви відповіли на всі основні питання, які в процесі читання виникають у читача. Так, усі 100 % угадати неможливо. Постарайтеся подужати хоча б 90 %.
11. Перевірте, чи вийшло у вас розвіяти ключові сумніви потенційного клієнта.
12. Займіться «обрізанням» – подивіться, чи є в тексті слова та фрази, які не несуть інформаційної цінності. Скоротіть вставні слова й вирази.
13. Оцініть свою економність у висловах: будь-яке речення можна зробити ще коротшим без шкоди для змісту.
14. Приділіть увагу довгим словам: подумайте, чи є в них коротші й влучніші синоніми.
15. Перевірте, наскільки помітно ви розставили в тексті акценти і як їх виділили.
16. Оцініть ступінь зрозумілості й доречності метафор, порівнянь, алюзій та інших літературних прийомів.
17. Окрему увагу приділіть фразам, які часто зустрічаються в текстах інших компаній. Наскільки доцільні вони у вашому тексті?
18. Двічі перевірте наведені фактичні дані.
19. Подивіться, чи повтори у ваших текстах спрямовані на переконання, чи є наслідком неуважності.
20. Дотримуйтеся правила «одна думка – одне речення».
21. Зробіть sound-check свого тексту: перевірте, що він читається легко й мелодійно, що немає «спотикання» об дужеваж-ковимовні й страшенноскладнопрочитувані слова.
22. Знайдіть свої слова-паразити – подивіться, які слова ви дуже часто використали в одному тексті, і подумайте, наскільки вони вам потрібні…
23. Перевірте, чи ви етичні, чи поважаєте свого читача (ніякої пихи й фамільярності) та конкурентів (жодного натяку на негатив на їхню адресу), чи не порушуєте принципів національної, релігійної терпимості й інших етичних норм журналістики.
24. Якщо вам не до вподоби якась фраза навіть після редагування – спробуйте написати те саме іншими словами. Дуже допомагає.
Не забувайте про великий і страшний закон підлості. Якщо ви вважаєте, що все вже виправили,– перевірте заново і ще раз у цьому переконайтеся. Іноді прикрі недогляди виявляються після відправлення або публікації тексту.