bookmate game
uk
Дж.В. Ейкен

Можливо все

Уведоми ме, когато книгата е добавена
За да прочете тази книга, качете я във формат EPUB или FB2 в Bookmate. Как се качва книга?
  • Андрій Глушкоцитирапреди 4 години
    Життя — не спринт, а марафон.
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    У Мікеланджело є чудовий вислів: «Страшно не те, що ми ставимо перед собою глобальні цілі й не досягаємо їх, а те, що ми ставимо перед собою дрібні цілі й досягаємо їх з легкістю». Це – спостереження Мікеланджело.
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    Зміни, які ініціює та контролює кожен із нас (визначивши свої цінності, поставивши цілі і створивши плани дій), приносять нам задоволення, почуття стабільності і навіть упевненість у собі. Але при цьому багато хто й далі боїться змін, які викликають обставини. Як таке може бути? Дуже просто:

    • пішовши з ненависної роботи у пошуках нового, людина відчуває приплив ентузіазму й упевненості – бо сама прийняла рішення змінитися;

    • втративши ту ж таки ненависну роботу через скорочення штату, людина впадає в паніку, депресію і ступор – оскільки вважає, що не готова змінитися «з волі випадку».
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    Тому я закликаю вас у вирішенні проблем дотримуватися мого «Правила трьох “Р”©».

    • Розберіться в проблемі: проаналізуйте її джерела й причини.

    • Розв’яжіть проблему всебічно, по всій глибині й ширині, у всіх її проявах – вирвіть її з коренем.

    • Реорганізуйте свою поведінку: виявіть шаблони й усуньте їх; дістаньте з цієї проблеми уроки на майбутнє – щоб знати, як запобігти її новій появі.

    Незалежно від ситуації завжди краще вирішити проблему з першого разу. Навіть якщо це забере у вас більше грошей. Навіть якщо повне вирішення потребує більше енергії. Краще позбутися проблеми назавжди, аніж чекати її нової появи.

    Отже, як ми зрозуміли, життя без проблем не буває. Вони постають на нашому шляху, хоч би як ретельно ми не планували свою долю. Але це не означає, що ми дозволимо складнощам збивати нас із правильного курсу! Не бійтеся проблем, не давайте їм псувати ваше життя, вирішуйте їх швидко й ефективно, запобігайте їхній появі в майбутньому і, головне, пам’ятайте: кожна проблема – це замаскована позитивна можливість, її треба тільки розпізнати!
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    • Не варто зволікати, вирішуйте проблему негайно

    Я згоден, часто трапляються ситуації, коли необхідно виявити терпіння. І найчастіше «час очікування» настає, коли ви щось зробили й посіяли насіння для нових можливостей, – і необхідно дочекатися, коли ваші дії принесуть плоди. Але терпіння (або очікування) неприпустиме, якщо воно перетворюється на просте сидіння на місці й сподівання на те, що проблема зникне сама собою. Безумовно, ідея заховати голову в пісок і чекати, поки ускладнення самі «розсмокчуться», дуже приваблива, але вона хибна! Наприклад, якщо ви втратили роботу – не чекайте, що телефон сам розриватиметься від дзвінків із пропозиціями від роботодавців. Вам потрібно самому запустити й підтримувати процес пошуку нового місця роботи.
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    • Не робіть із мухи слона

    Не треба вважати проблему більшою, ніж вона є насправді. На жаль, якщо попросити засмучену людину змалювати масштаб неприємності, у якій вона опинилася, – здебільшого вона інстинктивно переоцінить її розміри. Припустімо, вас звільнили. Це абсолютно не означає, що ви ніколи більше не знайдете нової роботи.

    Якщо ваша команда програє гру, це не означає, що ви (якщо ви граєте самі) або вона (якщо ви вболівальник) більше ніколи не братимете участі в змаганнях, і тим більше – перемагати.

    Припустімо, ви пережили розлучення. Така подія – трагедія в житті кожної людини, але вона не означає, що ви більше ніколи не вийдете заміж чи не одружитеся. Це також не означає, що вас ніхто ніколи не полюбить.

    Запам’ятайте: не переоцінюйте проблеми, бо цим ви тільки додасте собі стресу й переживань, які стануть новими перешкодами на шляху до позитивного вирішення.
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    • Максимально швидко концентруйтеся на рішеннях

    Ключове слово тут – концентруйтеся. У цьому пункті йдеться не так про те, що необхідно якомога швидше почати діяти (про це ми поговоримо трохи пізніше), як про те, на чому варто концентрувати свою увагу. Психологічні дослідження показали: більшість людей витрачає 90 % часу на обговорення самої проблеми і тільки 10 % часу на пошук і аналіз рішення. Зрозумійте: ви можете обговорювати кожну деталь проблеми знову й знову, розповідати про неї знайомим, плакати, лютувати, клясти долю, лаятися чи рвати на собі волосся. Але при цьому сама проблема нікуди не дінеться. Вона просто вашими стараннями отримає чудовий PR – адже про неї дізнається стільки людей! На неї буде витрачено стільки емоцій! Але рішення проблеми так і не знайдеться.

    Тому наше головне завдання – перевернути цю пропорцію. Приділяйте всього 10 % часу роздумам про проблему і 90 % часу присвячуйте пошуку її рішення! Навіщо витрачати сили на емоційний спектакль, якщо проблема від цього не зникне?
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    • Якнайшвидше відстороніться від проблеми

    Коли вас наздоганяє нещастя, важливо якнайшвидше абстрагуватися від нього, поглянути на подію об’єктивно, щоб не дозволити бурі переживань розчавити вас. Якщо стається горе, напруга емоцій може ввести людину в ступор, а це у свою чергу уповільнює (або зовсім зупиняє) процес вирішення проблеми і, відповідно, процес душевного зцілення. Переживання можуть змусити людину опустити руки, навіть якщо трапилося щось не настільки трагічне, щоб називати це справжнім горем. У кожнім разі це – не привід розчинитися у вирі емоцій.

    Як змусити себе абстрагуватися від проблеми? Що ж, зробити це нелегко, тому ключове слово тут – змусити. Постійно нагадуйте собі про те, що немає сенсу звинувачувати себе (або шукати винних), – краще скоріше знайти вирішення виниклої проблеми. Адже буря емоцій затуманює розум, вас паралізує страх або злість – і замість однієї проблеми у вас виявляються дві: початкове ускладнення + емоційний безлад, який виводить вас із рівноваги. Ми не раз у цій книжці (особливо в розділі 3) говорили про силу мислення і вплив свідомості на реальність. Не дозволяйте поганим думкам позбавляти вас бажання рухатися вперед.
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    Що він хотів сказати? Він хотів сказати, що часто ми вважаємо провал чимось ганебним, тоді як це зовсім не так. Почнемо з того, що невдачі – наші головні вчителі. Саме провали стають джерелами нашого особистісного зростання. Якщо ви зазнали невдачі, це допоможе вам тверезо оцінити ваші можливості надалі; це також свідчить про те, що ви не боїтеся життєвих труднощів. Я сформулював цю ідею так: якщо ви хочете домогтися успіху і на шляху до нього не маєте невдач – це ненормально. Тому що це єдиний спосіб чогось навчитися!
  • Макс -_-цитирапреди 4 години
    Томас Вотсон сказав: «Хочете знати точну формулу успіху? Усе дуже просто. Якщо ви хочете швидко досягти великих успіхів, вам доведеться подвоїти питому вагу ваших невдач! Багато хто вважає провали своїм головним ворогом – але це не так. На невдачах можна обпектися, а можна – навчитися. Тому – робіть якомога більше помилок. Через терни до зірок».
fb2epub
Плъзнете и пуснете файловете си (не повече от 5 наведнъж)