Sabahattin Ali

Kürk Mantolu Madonna

Şimdiye kadar tesadüf ettiğim insanlardan bir tanesi benim üzerimde belki en büyük tesiri yapmıştır. Aradan aylar geçtiği halde bir türlü bu tesirden kurtulamadım. Ne zaman kendimle baş başa kalsam, Raif Efendi'nin saf yüzü, biraz dünyadan uzak, buna rağmen bir insana tesadüf ettikleri zaman tebessüm etmek isteyen bakışları gözlerimin önünde canlanıyor. Halbuki o hiç de fevkalade bir adam değildi. Hatta pek alelade, hiçbir hususiyeti olmayan, her gün etrafımızda yüzlercesini görüp de bakmadan geçtiğimiz insanlardan biriydi. Hayatının bildiğimiz ve bilmediğimiz taraflarında insana merak verecek bir cihet olmadığı muhakkaktı.
199 печатни страници
Оригинална публикация
1943

Подобни книги

Други версии

Sabahattin Ali
Kürk Mantolu Madonna
 • 54
 • 5
tr
Абонамент за аудиокниги

Впечатления

Naz Rzadeh 🇦🇿⚜сподели впечатлениепреди 4 години
👍Струва си да се прочете
🔮Дълбока вода
💡Научих много
💞Обичам я до смърт
💧Сълзливо

İllerdi bu eser menim kitab refimde oxunmağı gözleyen kitablar içerisinde idi. Bu yaxınlarda özüme söz verdim ki, bu eseri bitirmeliyem. Oxuduqdan sonra gec oxuduğuma göre çox heyfislendim. Çünki menim üçün mükemmel ötesi eser oldu. O qeder tesirlidir ki, ağlamamaq elde deyil. Bir insanın sevgisinin mehv olması heyatının alt üst olmasına getirib çıxarmışdır. Hissizleşmiş,ruhsuzlaşmış veziyyete gelmişdir.
Mence, hamı oxumalıdır...

Aziz Tatlidedeсподели впечатлениепреди 2 месеца
👍Струва си да се прочете

Son sayfalara gelindiğinde sadece okumakla kalmıyor. Hissederek bitiriyoruz kitabı. Tezatlık sanatı dikkatle işlenmiş bi kitap. Herkesin bi gün okuması gerekir dediğim kitap bu.

Mira Gülfemсподели впечатлениепреди 3 години
👍Струва си да се прочете
🎯Струва си
🚀Не мога да я затворя
💧Сълзливо

Hem acıyı hem hüznü hem aşkı hem saygıyı hem önyargının gereksizliğini bu incecik kitapta görüyorsunuz. Hızlıca bitmemesi mümkün değil çünkü çok akıcı. Keşkeler, yazıklar havada uçuşurken başka hayatlarda rol alıyor gibi hissediyorsunuz kendinizi. Böyle güçlü bir kalemden ne çıkardı ki başka? Ruhuna saygıyla...

Цитати

Turana Seyidovaцитирапреди 3 години
istiyordum. Dünyanın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!.. Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz? Niçin ilk defa gördüğümüz bir peynirin evsafı hakkında söz söylemekten kaçtığımız halde ilk rast geldiğimiz insan hakkında son kararımızı verip gönül rahatıyla öteye geçiveriyoruz?
Zeynab Shkhiyevahцитирапреди 4 години
Mütarekeden sonra bütün bağlar gevşemiş, ne doğru dürüst bir hükümet, ne de muayyen bir fikir ve hedef kalmıştı.
b2535242786цитирапреди 19 дни
Tesadüf seni önüme çıkarmasaydı, gene aynı şekilde, fakat her şeyden habersiz, yaşayıp gidecektim.

На лавиците

Holiday Forfun
PULSUZ OXU
 • 421
 • 207
Nurcan Rzayeva Qurbanlı
Türkcə kitablar
 • 555
 • 103
Gulshan Jabi
Sabahattin Ali
 • 4
 • 9
Çiğdem Çağlar Şahin
Kürk mantolu madonna
 • 2
 • 9
Tural Huseynli
#oxunmalı
 • 7
 • 4
fb2epub
Плъзнете и пуснете файловете си (не повече от 5 наведнъж)